Proč se většina ovoce a zeleniny dováží, místo toho, aby se brala od místních zemědělců a farmářů? Není to tak složitá otázka, ale většina lidí vám řekne, že jsou v tom jen finance. Většině zemědělců se už pak nevyplatí, ani nic pěstovat, protože to od něj nikdo nechce vykupovat a dostane se tak akorát do ztráty, kdy to není pro něj výhodné. Není to první rok, kdy zemědělci vysypávali svou úrodu do polí a zahrnovali to půdou, protože to od nich nikdo nechtěl odkoupit. Když to nevezmou velké řetězce, které to nabízí lidem, asi to nemá ani cenu pěstovat. Přitom, kdyby to nabídli za rozumnou cenu lidem, věřím, že by jim za to ruce utrhali.
Každý si v letních dnech, chce dát dobrou papriku, okurek nebo rajče. Spousta zeleniny se dále zpracovává a ne jen firmy, ale i lidé si z nich dělají dobré zavařené pokrmy, jako zpracovaná zelenina, nachystaná na lečo, které je pak už hračkou. Proč nevyužít možností a nezavařit si zeleninu na zimní období, kdy vám přijde vhod. Můžete jí dát pod maso nebo do rizota, nebo jen tak k pečenému masu. Druhů zavařování je mnoho a každý má nějaký svůj oblíbený styl a zpracování. Většina lidí si stejně koupí to co mají v obchodech, aniž by nad tím více uvažovala, že si může zajet přímo ke zdroji k zemědělci.
To už je vynaložení velkého úsilí. V obchodě sežene všechno na zpracování, i když to nemusí být tak kvalitní, jako přímo od zdroje. V obchodě si můžete vybrat z odrůd, určitou jakost a zemi původu. Proč brát papriky za osmdesát za kilo, když můžete mít papriky za šedesát za kilo a to jen díky tomu, že je to dovoz ze zahraničí. Každý člověk sáhne na levnější papriky, a někdy se ani na původ nedívá, hlavně, že sežene levně. Na přepravu zeleniny i ovoce jsou kladené jasné nároky, které přepravci musí dodržovat. V přepravě jim pomáhají plastové přepravky na ovoce a zeleninu. Jsou jedinečným pomocníkem, kdy jedna bedna zapadá do druhé a jsou umístěné na sobě a tak se dá přepravovat větší množství.
0 komentářů: „Možnosti výběru.“